Medya   | Üye Girişi   | Destek Hattı 0850 304 00 33   |   |   |

Diğer Makaleler

Seyahatlerde Yemek Masrafını Azaltmak İçin 5 Öneri

Seyahatlerde Yemek Masrafını Azaltmak İçin 5 Öneri

Tatil masrafları arasında küçük gibi görünen ancak büyük bir gider oluşturan masrafların başında ise yeme-içme masrafları geliyor. Gün içerisinde denenen yeni yemekler, standartlarınızın dışına çıkarak pahalı restoranlar, alternatif lezzet deneyimleri tatil bütçesini sarsabilir. Bu gibi durumlar yaşamamak ve en ekonomik şekilde tatil süreçlerini geçirmek için seyahatlerde yemek masraflarını azaltabilirsiniz. Bunun için doğru planlama yapmak ve kesinlikle fazla harcamalardan kaçınmak gerekiyor. İşte, seyahatlerde yemek masrafınızı azaltmak için 5 öneri..

Her Şey Dâhil Otelleri Tercih Edin

Oteller yarım pansiyon ve tam pansiyon gibi farklı hizmet içeriklerinde hizmetlerini müşterilerine sunarlar. Tam pansiyon veya yarım pansiyon özellikteki konaklama mekânlarının ücretleri de farklılık gösterecektir. Ancak yemek seçeneği olmayan bir otelde kalıyor olmanız bu masrafları sizin karşılayacağınız anlamına gelecektir. Günde üç öğün dışardan yemek veya en azından atıştırmalıklarla bile öğünleri geçirmek ciddi bir harcamaya neden olacaktır. Yemek dâhil otellerin seçilmesi diğer seçeneğe göre daha uygun fiyatlar ve akıllıca giderler oluşturacaktır. Yemek dâhil oteller hem kaliteli yemekler yemenizi sağlayacak hem de dışarıdan yenilen yemeklere göre daha hesaplı rakamlar oluşturacaktır. Konaklama adresinizde kesinlikle yemek servislerini sorun ve buna göre konaklama mekânlarını tercih edin.

Sabah Kahvaltısı Yapmadan Güne Başlamayın

Sabahtan başlayacak ve tüm gün dışarda sürecek bir gezi planınız varsa öğlen ve akşam yemeklerinin dışarda yeneceği kesinleşmiş olur. Güne ne kadar erken başlarsanız başlayın dışarı çıkmadan önce muhakkak konaklama yaptığınız yerde sıkı bir kahvaltı yapın. Bu kahvaltı sizi dinç tutacağı gibi geç acıkmanızı sağlayacak ve yemek masraflarında oldukça karlı duruma geçmenizde yararı olacaktır. Ayrıca yanınıza atıştırmalıklar almak, açlığınızı bastırmak ve akşam yemeğine kadar ağır şeyleri tercih etmemek de tatilde yemek masraflarını kısmada etkili yöntemlerden olacaktır.

Elinizin Altında Sürekli Atıştırmalıklar Olsun

Gün boyunca dolaşmak, programlara katılmak ve aktivite içinde olmak ister istemez daha sık ve daha çok acıkmanıza sebep olacaktır. Yüksek tempolu ve enerjik tatillerde iyi beslenmeniz vücudunuzu koruma altına alacağı gibi dinç ve sportif görünümünüzü de korumanızı sağlayacaktır. Bu gibi durumlarda dışarda yemek yerine yanınıza alacağınız sağlıklı atıştırmalık gıdalar sizleri hem tok tutacak hem de fazla para harcamanızın önüne geçecektir. Tam buğday ekmeğinden damak zevkinize göre hazırladığınız bir sandviç harika bir seçim olacaktır. Özenle hazırladığınız ve paketlediğiniz bu enfes sandviçi istediğiniz her yerde yiyebilir ve yemek masrafını tamamen ortadan kaldırmış olursunuz.

Mütevazı Yemek Yerlerini Seçin

Tatillerde gidilen yerlerin en meşhur restoranlarını seçmek, farklı lezzetler denemek ve şık akşam yemekleri yemek tabi ki hakkınız. Ancak bunu sürekli hale getirmemeniz gerekir. Her akşam şık ve pahalı restoranlar yerine mütevazı yerleri tercih etmeniz bütçeniz açısından daha yararlı olacaktır. Tabi ki, tatil dönemleri eğleneceğiniz, farklılıklar yaşayacağınız ve kendinizi şımartacağınız dönemlerin başında geliyor. Ancak bu durumu yemek konusunda biraz frenleyebilirsiniz. Böylece daha fazla gezip göreceğiniz yerler olacak ve tatiliniz daha da keyifli geçecektir. Alternatif yemek yerlerini keşfederek yeni lezzetler tadabilir ve yemek kültürünüzü genişletebilirsiniz. Her ülkede veya her şehirde muhakkak alternatif ve daha ucuz fiyatlı yemek yerleri olacaktır. Buraları araştırmaktan ve bulmaktan çekinmeyin.

Yemeğinizi Kendiniz Hazırlayın

Yemek masraflarını azaltmak için öğün atlamak, abur cubur yiyerek öğünleri geçiştirmek veya akla uygun olmayan çözümler bulmak hiç de iyi bir fikir gibi gözükmüyor. Aç bir karın veya yanlış beslenmenin sonuçları hiç de istemeyeceğiniz bir tatil dönemi geçirmenize sebep olabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak ve düzenli, dengeli, sağlıklı beslenmek için öğünlerinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Temel gıda malzemelerinden oluşan bir alışveriş ile istediğiniz basit yemekleri hazırlayabilir ve oldukça da keyifli yemekler ortaya çıkartabilirsiniz. Konaklama yerinizde sizin de kullanabileceğiniz ufak bir mutfak varsa bu öneriyi değerlendirmeniz son derece akıllıca olacaktır.

2017 © Türkbilet Her Hakkı Saklıdır.